Detailní popis trasy
1. Z Perštýnského náměstí vyrazíme směrem na Kunětickou horu. Projedeme se příjemnou stezkou podél Labe, přes Brozany a Ráby, kde se zastavíme na zmrzlinu. Projedeme pouze pod hradem, kolem restaurace, a pokračujeme do Němčic.
2. Po 2. Labské cyklistické trase jedeme do Dřítče, Bukoviny a za Bukovinou uhneme na křižovatce doprava směr Borek. Napojíme se tak na cyklistickou trasu 4125.
3. V Borku projedeme návsí a držíme se stále na stezce, která nás po chvíli zavede na polní cestu a do lesa. Projíždíme kolem obory, kde se vyplatí na chvíli zastavit a pozorovat zvěř.
4. V lese u přístřešku Novohradecké lesy jedeme rovně a napojíme se tak na červenou turistickou trasu. Po pár set metrech, u rozcestníku Borkovník, zase pokračujeme rovně po cyklistické trase 4256, a pak doprava.
5. Přijedeme k hlavní silnici, kterou potřebujeme přejet. Tady musíme dát pozor, je tu velký provoz! Přecházíme tedy opatrně a občerstvíme se v motorestu Koliba.
6. Od Koliby pokračujeme po silnici do Hoděšovic (žlutá turistická trasa), kde v centru, u autobusové zastávky, zahneme doleva. Stále po žluté. Čeká nás pěkný sjezd z kopce.
7. Po žluté dojedeme k hájovně Bažantnice, kde začíná modrá turistická trasa. Ta nás zavede na rozcestí s Hradečnicí. My ale jedeme rovně, po zelené trase neboli Bělečnici.
8. Po Bělečnici dojedeme k rozcestí Kapounky, kde se dáme doprava, po červené turistické trase. Rovinka nás dovede k parkovišti u Bělče, kde se už vydáme po silnici. Pojedeme kolem pískovny Marokánka a stále po silnici až do Krňovic.
9. Podorlický skanzen najdeme snadno - u kostela se dáme doprava (směr Štěnkov) a nemůžeme ho minout. Cestou zpátky si ve zdejší hospodě dáme dobrý oběd.