X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Kam na kole

Kam na kole

Cyklotrasy, cyklostezky Pardubicko

Trasa do Podorlického skanzenu v Krňovicích

Krňovický skanzen je jediný svého typu v Královehradeckém kraji. Rozhodně tedy sojí za to ho navštívit. Jedna cesta čítá necelých 30 km. Je na vás, jestli se cítíte na celý okruh.

Po turistických stezkách do Přelouče

Rádi jezdíte na kole po lesích? Tak to budete z této trasy nadšení. Přímo z Pernštýnského náměstí vyrazte do Přelouče a pokochejte se krajinou pardubického kraje.

Okruh necelých 50 km kolem Horního Jelení

Tentokrát se vydáme 20 km východně od Pardubic, budeme vyrážet z Holic. Protože právě z Holic vedou perfektní turistické trasy skrz lesy kolem Horního Jelení, Chocně a Borohrádku.

Trasa kolem Seče, na které vám nic neuteče

Projeďte se krásnou přírodou Železných hor. Trasa kolem Seče vede převážně po turistických stezkách, v těsné blízkosti vody.

Ze Slatiňan do Třemošnice

Vyrážíme ze Slatiňan do Třemošnice. Po cestě navštívíme rozhlednu, zříceninu, projedeme se kolem Pekla a výlet zakončíme v Muzeu vápenictví. Jedna trasa je dlouhá 25 km, okruh pak 50 km.

Okruh Pardubice - Lázně Bohdaneč s procházkou po lázeňském městě

Malebné Lázně Bohdaneč si doslova říkají o to, abychom je navštívili na kole. Z Pardubic vede do města pěkná stezka, na náměstí je vyhlášená cukrárna a park kolem lázeňského pavilonu rozhodně má co nabídnout…

Toulovcovy maštale jsou rájem pro rekreační i náročné cyklisty

Výlet do Toulovcových maštalí je na celý den. Klidně s sebou vezměte i děti - přizpůsobíte jim trasy. Pískovcové skalní útvary ukryté v lesích jsou protkané sítí cyklostezek, určitě si jednu z nich vyberete!

Přes arboretum na Hluboký rybník

Máte rádi přírodu? Pak jsou pro vás arboretum ve Vysokém Chvojně a blízký rybník Hluboký u Holic jako stvořené.

Z Pardubic do Dřítče - 22 km tam i zpět, vhodné i pro děti

Projeďte se z Pardubic po krásné rovné cyklostezce až ke golfovému resortu v Dřítči. Cesta tam i zpátky vám zabere necelé 2 hodiny a mohou s vámi jet i děti.

Z Pardubic na Kunětickou horu na kole - 20 km trasa pro začátečníky

Projeďte se z města perníku na 10 km vzdálený hrad Kunětická hora. Pojedete podél Labe, rovinatou polabskou nížinou. Trasa je vhodná pro začátečníky. Již po výjezdu z města uvidíte východočeskou chloubu, Kuňku.

Okružní trasa na kole z Chrudimi přes malebné podhůří Železných hor - 70 km pro pokročilé

Vydejte se na celodenní cyklovýlet z Chrudimi napříč malebnému podhůří Železných hor. Na trase máte možnost zhlédnout rozhlednu Bára, lanové centrum, proslulou hodpůdku v Rabštejnské Lhotě a mnoho dalšího.

Okružní trasa na kole z Chrudimi přes malebné podhůří Železných hor - 40 km pro mírně prokročilé

Vyrazte na nenáročný půldenní cyklovýlet do okolí Železných hor. Trasa začíná i končí v Chrudimi a vede převážně lesem přes zpevněné kamenné či asfaltové cesty.

Okružní trasa na kole z Chrudimi přes malebné podhůří Železných hor - 20 km pro začátečníky

Vydejte se na poklidnout dvacetikilometrovou projížďku po okolí Chrudimi se zastávkou na známé rozhledně Bára nedaleko Rabštejnské Lhoty.

Z Pardubic do Valů - nenáročná trasa 23 km pro celou rodinu

Projeďte se po okolí Pardubic. Na výlet do Stéblové, Lázní Bohdaneč a Valů můžete vyrazit s celou rodinou a užít si tak příjemnou projížďku.

Za zábavou na rozhlednu Bára - celodenní výlet do rekreačních lesů Podhůra

Absolvujte poměrně náročnou trasu, která ale stojí za to. Z Pardubic vyrazte do rekreačních lesů Podhůra kolem Slatiňan. Zábavy si tu užijete opravdu dostatek.

Do hřebčína na koníčky. Z Pardubic do Kladrub na kole

Příjemný rodinný výlet z Pardubic do Kladrub nad Labem a blízké obce Kolesa zvládnou i děti a budou z něj nadšené. Prohlédněte si starokladrubské bělouše i krásný zámek.

Na kole za vrcholným dílem lidové architektury

Jenom 29 km od Pardubic leží obec Veliny, jejíž největší dominantou je dřevěný kostel sv. Mikuláše z barokního období. Po cestě můžete navštívit také známé Africké muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích.

Za zámky a parky do Heřmanova Městce a Choltic. Okruh 40 km pro nenáročné

Tento okruh zvládne i cykloturista začátečník. Vede hlavně po silnicích a je tedy vhodný pro trekingová kola. Navštivte zámky v Heřmanově Městci a Cholticích a projeďte se přilehlými parky. Za návštěvu stojí i rozhledna Barborka a zřícenina hradu Svojšice.

Do Pekla a zpět aneb Z Pardubic do Křižanovic

Absolvujte záživnou trasu z Pardubic na vodní přehradu Křižanovice a kochejte se tamní přírodou. Doporučujeme jet po Keltské naučné stezce, která vás dovede až do přírodní rezervace Strádovské peklo.

Na kole za lidovou kulturou na Veselý kopec

Navštivte rozsáhlou expozici lidového stavitelství, která je v Pardubickém kraji unikátem. Spojte tuto návštěvu s projížďkou na kole z Pardubic.

Výlet za rybařením do Bojanova

Jste cyklisti, ale zároveň si rádi zachytáte? Tak právě pro vás je tenhle výlet jako stvořený. V Bojanově mají totiž sportovní rybník pro chytání ryb. Vyřádíte se tam klidně s celou rodinou.

Do Železných hor k vysílači Krásné

K vysílači Krásné vede z Pardubic poměrně náročná trasa. Vyjeďte z Polabské nížiny do krásných Železných hor a po cestě objevujte přírodní a technické zajímavosti.

Na kole až do renesance - zámek Častolovice

Tentokrát se z Pardubic vydáme směrem na východ a navštívíme nádherný renesanční zámek v Častolovicích. Trasa je svou délkou určená spíše pro náročné, ale terén je lehký.

Královéhradeckými městskými lesy na kole

Navštivte královéhradecké městské lesy na kole. Čekají vás krásné upravené trasy, které zvládnete i s malými dětmi.

Zámek Karlova Koruna - lehká vyjížďka na barokní zámek

Trasa z Pardubic do Chlumce nad Cidlinou vede po asfaltových cestách a zvládnou ji i začínající cyklisti. Na konci vás čeká barokní zámek Karlova Koruna, který se pyšně tyčí nad městem.

Na kole za rozhlednou Milíř

Rozhledna Milíř v obci Vysoká nad Labem patří mezi jednu z nejnovějších rozhleden v republice. Byla postavena teprve v roce 2013 a od té doby se těší hojné návštěvnosti. Nenechte si ujít skvělý výhled z této 31 m vysoké rozhledny ani vy.

Do betléma na kole? Proč ne

Do betléma se můžete jet podívat nejen o vánočních svátcích. Vyrazte do Třebechovic pod Orebem na kole. Jeden z nejznámějších betlémů má otevřeno celoročně.

Ústí nad Orlicí - tam vlakem, zpět na kole

Vyrazte na východ, do podhůří Orlických hor a kochejte se krásnou přírodou. Nenechte si ujít zajímavé zastávky, které z vaší 60km cesty udělají celodenní výlet.

Výlet do českého Versailles - 43 km

Zámku Nové Hrady se přezdívá české Versailles. Udělejte si celodenní výlet za touto rokokovou perlou a po cestě navštivte spoustu dalších zajímavých míst.

Poslat na e-mail Tisknout

Cyklistické potřeby